Сторінки історії

Школярських днів нам не забуть ніколи

Не проказати їх, не проспівать…

А.С. Малишко

Школа – навчально-виховний, загальноосвітній заклад. Має систему освіти, напрям у науці, мистецтві, літературі, суспільно-політичну думку. Вона побудована на основі загальних принципів, спільних поглядів, традицій…

Традиції шкільництва Обухів мав давні. Про наявність в ньому школи знаходимо у відомостях за 1757 рік. Приходські школи були при обох церквах – Свято – Воскресенській та Свято – Михайлівській. При Воскресенському приході школу відкрито 15 вересня 1860 року. Навчалося тоді в ній 40 хлопчаків і 5 дівчаток, навчали їх піп і дяк. 30 серпня 1868 року в Обухові відкрито училище при цьому ж Воскрисенькому приходові, де навчалося 11 учнів, а навчали їх приходські: священик Іоан Каневський, диякон Василій Чечот та дяк Йосип Сугак.

На початку ХХ століття Обухів став багатолюдним ( більше 7 тисяч населення) ярмарковим містечком. Було в ньому дві школи, в яких навчалися православні діти, і один хедер – школа для єврейських дітей.

Нині в Обухові функціонує п’ять загальноосвітніх навчальних закладів, одна гімназія. Кожен з них є окремою сторінкою історії розвитку освіти рідного краю.

В 1911 році в центрі містечка Обухів почалося будівництво нової двоповерхової школи. Будівництво вело земство. У новозбудованій школі з 1920 по 1927 рік навчався Андрій Малишко. І досі зберігся "головний" корпус цієї школи. Тепер вона носить горде ім’я Малишка, а її учні – малишківців.

У 1913 році в двоповерховому приміщенні земство відкрило двокласне училище , що прирівнюється до сучасної семирічки. Першим завідувачем школи був Костянтин Іванович Цимбалістов. Працювало в ній 8 учителів, навчалося 220 учнів.

В училищі діти навчалися 6 років. Перші три роки в одного вчителя вивчали читання, письмо і арифметику, а потім три роки вивчали предметно алгебру, геометрію, географію, словесність, природознавство, історію, богослов’я.

В 1933 році школа стала середньою. В 1936 році відбувся перший випуск десятикласників. Атестати отримало 32 учні з усього району.

Перший повоєнний випуск (1945-1955 р.р.). Атестати одержали 468 юнаків та дівчат, з них 60 випускників закінчили педагогічні заклади, 13 – медичні, 60 – вступили в інші вищі і середні навчальні заклади , 50 – закінчили військові училища. За цей період золоті і срібні медалі одержали 24 учні. В школі працювало 37 учителів, 17 з них – з вищою освітою.

Поділитися: