Екологічна акція від учасників Клубу шкільного волонтерства для учнів 2 та 4-го класів

3 квітня 2025 року у Академічному ліцеї №1 ім. А.С Малишка учасники Клубу шкільного волонтерства провели для учнів 2 та 4-го класів екологічну акцію, де навчали своїх молодших ліцеїстів правилам сортування сміття.

Хлопчики та дівчатка з 8-го класу на початку зустрічей показали великі пакети зі сміттям, куди входили пластикові пляшки та картонні упаковки для різних видів продуктів. Разом з молодшими школярами вони переглянули відеосюжет, де споживачів навчають правильному сортуванню сміття. Волонтери розповідали про те, що люди повинні піклуватися про природу та її екологічний стан.

Розповідали про різні види відходів та час, який необхідний для їх природного розкладання. Якщо для м'якого паперу це складає всього кілька днів, то для інших такий час може складати навіть сотні років. Люди повинні піклуватися про середовище в якому вони проживають свій вік.

Як сортувати сміття – 6 простих кроків:

Крок 1. Придбайте окремі контейнери для кожного виду сировини.

Крок 2. Попередньо підготуйте сировину: промийте її від залишків їжі та висушість (знімайте кришки із фольги з йогуртів чи сметани, а також металеві кришки).

Крок 3. Зменшіть об’єм пакувального матеріалу (випустіть повітря з пляшок й скрутіть їх, розкладіть коробки та упаковки, спресуйте залізні бляшанки);

Крок 4. У контейнер «Папір» заборонено викидати: квитки на транспорт, чеки, паперові рушники, серветки, туалетний папір, стаканчики для кави, пергамент).

Крок 5. У контейнер «Пластик» не можна викидати: обгортки від цукерок, файли, вушні палички, зубні щітки).

Крок 6. Якщо є дача чи проживаєте в приватному будинку, то маєте чудову можливість компостувати органічні відходи й перетворити їх у добриво. Для аграріїв існують промислові компостні контейнери.

Початківцям волонтерки роздавали буклети з правилами сортування різних видів сміття. Учасники волонтерського руху демонстрували як слід зменшувати об'єм пляшок та різноманітних коробок.

Виявляється це зовсім не складно, і потребує небагато часу. Згодом вони запропонували охочим спробувати самостійно підготувати пляшки та різноманітні коробки для утилізації. Після того як діти з радістю зім'яли отримані від восьмикласників пластикові пляшки, пакети із соку чи вершків, потрібно було розділити сміття в окремі пакети. Кришечки в один пакет, папір та картон в інший, а пластикові відходи в третій.

Захід пройшов весело. Волонтери подякували своїм молодшим школярам за активність, а ті в свою чергу подякували за нові знання та перші навички зі сортування сміття.

Організували роботу волонтерської групи керівник клубу шкільного волонтерства Анатолій Шевченко та класна керівниця 8-Б класу Алла Шевченко.

https://derznz.top/?p=8075

Поділитися: